איך זה עובד?

איך הנוירופידבק הדינמי עובד?

מאז הלידה (וגם מכמה גורמים גנטיים) אנו חווים חוויות מגוונות מאוד לאורך חיינו . כל זעזוע רגשי בחיינו, הצטברות של מתחים, חוסר ביצועים אפקטיביים או מספיק אופטימליים  יוצרת "מערבולות" נפשיות/רגשיות ואף פיזיולוגיות שמסיטה את הפעילות והעיבוד הרגיל של המידע על ידי המוח.

באמצעות אלקטרודות (חיישנים), המערכת מודדת את פעילות המוח ע"י  אֶלֶקְטְרוֹאֶנְצֶפָלוֹגְרָם (EEG: רישום הפעילות החשמלית במוח, לא פולשני וללא כאב), על מנת לזהות פעילות חשמלית לא סדירה או לא רצויה וליידע את המוח.

המערכת מבוססת על היכולות למידה והסתגלות הדינמית של המוח ומרכז העצבים המרכזית. הנוירופידבק הדינמי הנו היחיד מסוגו בעולם עם יכולת מדידה וסנכרון עם הפעילות הדינמית והמשתנה של המוח.  

במהלך האימון מושמע מוסיקה או קול מתואם. ברגע שהמערכת מזהה פעילות לא סדירה , היא קוטעת לרגע את הצליל. הפסקת או ניתוק של המוזיקה, יוצרת השפעה בלתי צפויה ומשמעותית עבור המוח ויוצר אפקט הפתעה אשר ביכולתו להפעיל סדרה של תגובות ובמיוחד ארגון מחדש של קשרים בין הנוירונים, רגולציה של הפעילות המוחית המונח גם "וויסות עצמית".

כלומר אותן הפסקות קצרות וחוזרות, עוזרות למוח לשוב לפעולה חלקה יותר ולמקסם את הפוטנציאל שלו, וכתוצאה מכך לשיפור תפקודי, למשל קוגניטיבי, רגשי, נפשי, ההתנהגותי ואף מוטורי. המוח, בזכות הפלסטיות שלו ומנגנון הלמידה שלו, מאורגן מחדש ומוסדר, על פי היכולות שלו וזאת באופן לא מודע. לכן המוח עצמו עושה את העבודה של תיקון ושיפור. 

למסכנה, המוח, הודות למנגנון הפלסטיות והלמידה שלו, מארגן ומווסת את עצמו לפי יכולותיו.