השיטה

מה זה נרויפידבק ?

נוירופידבק (neurofeedback) הינה טכניקה שהתגלתה בתחילת שנות ה -70 בארצות הברית, אשר עברה התפתחות משמעותית בשנים האחרונות בעקבות התקדמות הטכנולוגיה והמדע. השיטה מסייעת למוח לווסת את עצמו ולומד כיצד לפעול באופן אופטימלי ולתפקד טוב יותר. הסדרת פעילות גלי המוח הנלמדת על ידי המוח מאפשרת להתגבר על הפרעות, קשיים או חוסר ביצועים בגלל פעילות מוחית נסערת או לא סדירה

המילה "נוירו" עבור נוירונים (תאי עצב שנמצאו בעיקר במוח) ו"פידבק" פירושו משוב או אינפורמציה/תגובה חוזרת (בעברית: משוב עצבי)  . כלומר, משוב או תגובה חוזרת ביחס לפעילות של המוח כדי ליצור שינוי. היכולת הזו אפשרית , בין היתר, בזכות גילוי מהפכני של "האלסטיות המוחית" (neuroplasticity), המבטא את היכולת של נירונים לשנות ולחדש את עצמם לאורך כל חיינו.

על ידי הצבת חיישנים על הראש, מדביקים מוליכים עדינים, אלקטרודות, לעור הקרקפת. האלקטרודות קוראות את הפעילות החשמלית של המוח ומעבירות את המידע לטכנולוגיה חדשנית שנמצאת במקודד (EEG). טכנולוגיה זו מעבדת את האותות הללו, על מנת לתת למתאמן משוב על הפעילות החשמלית של המוח עצמו. 

המערכת מודדת את הפעילות המוחית. המערכת מנתחת ואוספת את הנתונים הודות פעילות גלי המוח, ומחזירה  למוח מידע (משוב) באופן שמיעתי או חזותי, כך שהוא יכול לתקן (לארגן מחדש) את עצמו, אנחנו גם מדברים על וויסות עצמי. ("autoregulation").

מכון NeuroSense משתש בשיטת הנוירופידבק הדינמי, המבוססת על יכולות למידה וויסות העצמי של המוח אשר אינו פולשני וטבעי לחלוטין וללא צורך בנטילת תרופות או טיפול פולשני כלשהוא . שיטה זו משתמשת טכנולוגיה המתקדמת-  Neuroptimal ® הנמצאת היום בחזית הטכנולוגיה בתחום זה.

שיטה זו ממוקמת על פרשת דרכים של דיסציפלינות מדעיות רבות (נוירולוגיה, ביולוגיה, פיזיקה, פסיכולוגיה, מדעי המחשב …), ומאפשרת לטפל בעדינות ברוב הרעות הנובעות מהפרעה רגשית, קוגניטיבית או פיזיולוגית באופן טבעי